Intocht Sinterklaas 2015

Precies zoals een gezin zich de Goedheiligman en Zwarte Pieten had voorgesteld presenteert hij zich zaterdag 14 november 2015 aan de Haagse Laan van Meerdervoort.

IMG_2859-0
het lijkt wel of Sinterklaas steeds jonger wordt zoals hij op zijn witte paard Amerigo voorbij stapt …

Vanwege de weersverwachting van regen en storm, heeft Sint zijn Amerigo blijkbaar de sporen gegeven. Hiermee jaagt hij zijn uitgebreide staf op tot ongekende snelheden. Daardoor is hij nóg iets vroeger dan verwacht in de Archimedesstraat. Of komt het door de met winterpeen en wortelen afgeladen pick-up truck waar Amerigo lucht van heeft gekregen ..?

IMG_2866-0zelfs de allerkleinsten weten niet wat zij zien en vooral horen bij zoveel muziek van dansende en springende Pieten

IMG_2865dankjewel Piedewiedewiet een handvol snoep die je graag hier ziet

Hoe Sint het op die leeftijd toch weer flikt om bijna gelijktijdig in de Haven van Scheveningen en in de stad aanwezig te zijn blijft mij een raadsel.

Maar opa’s en oma’s, pappa’s en mamma’s staan paraat met hun kleine Zwarte Pieten in kleurige pakjes en baretten op. Bijna geen Piet slaat de kleintjes over met handenvol pepernoten en goed bedoelde schuimpjes (“vin ik nie lekkâh”) die mamma’s weer wél lekker vinden.

IMG_1239
een onderonsje met Zwarte Piet brengt menig moeder in verlegenheid …

IMG_1230
is alles onder controle daarboven? lijkt de vader van dit mini zwartepietje te denken …

Gelukkig snakken de gulzige kindermondjes ook naar mandarijntjes en speculaas. Ze lachen om de gekke fratsen van de Pieten maar ook om die malle ooievaar met een Piet erop en die grote uil die knipoogt.

IMG_1238hoe kan dat nou een ooievaar met een Zwarte Piet erop, haha …

Nog vóór er een druppel valt, zijn de fluitende stoomwals en de veegwagen al voorbij. Het zijn de kenmerkende laatste voertuigen van een geslaagde intocht van Sint Nikolaas.

De zelfgemaakte kippen/groentesoep met Frans stokbrood uit de Reinkenstraat en heerlijke salades en kazen brengen ons weer op verhaal.
Laat het heerlijk avondje maar komen, het avondje van Sinterklaas.

Meer Sinterklaasnieuws op het Sinterklaas Journaal

Ook Koot en Bie hadden de Zwarte Piet al in het vizier …

2 reacties

Reageer

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.