Je gelooft je ogen niet als je leest dat de Puch en aanverwante showbrommers opeens niet meer mogen rijden in Den Haag. Daar moet een aanleiding voor zijn die wij niet kennen. Immers het Haags Historisch Museum, besteedde er onlangs nog een hele expositie aan, waar de Puch met hoog stuur, voetschakeling en knalpot het grootste aantal bezoekers noteerde. Wat is er niet mooier om dit brokje techniek uit de zestiger jaren bij tijd en wijlen werkend in Den Haag tegen te komen? Laat die ene keer per jaar, de laatste zondag van januari, koud en winderig en toch niemand buiten, de Puch- en aanverwante -fanaten zich verzamelen op de Scheveningse boulevard?
Je begrijpt het al, jouw redacteur, was eens de trotse bezitter van een populaire Puch, door enkele standaard onderdelen te verwijderen (koplamp, buddysit, bagagedrager, spatborden, achterlicht) en enkele populaire attributen
Niek met haar en gestreept jasje op Puch
als hoog stuur, koplampje, zadel, tankje en voetschakeling ervoor in de plaats te monteren. Omdat de belangstelling bij het publiek jong en oud zeer groot is en er hele verenigingen landelijk zijn opgericht om het enthousiasme bij de gewone man en vrouw enigszins te bundelen verbaast het mij dat nu juist Puchstad Den Haag met het verbod vanaf 2020 komt!
Gelukkig ben ik niet de enige die tegen het verbod is, alhoewel ik zelf liever fiets.
De reden: https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/tweetaktscooter-nog-grotere-vervuiler-dan-gedacht~ba43a0e9/ Artikel gaat over scooters, maar het geldt voor andere vervoersmiddelen en apparaten met een tweetaktmotor.
LikeLike